Ana sayfa instagram Instagram’da GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

Instagram’da GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

178
0

Akıllı telefon kullanıcıları, sosyal medya uygulamaları aracılığı ile iletişimi çok daha hızlı ve çok daha keyifli hale getirebiliyor. Instagram da bu uygulamalardan bir tanesidir ve bu yazımızda ınstagram’da gif gönderme konusuna yanıt arayacağız. Bildiğiniz gibi daha önce bu uygulama üzerinden çıkartma gönderiminin nasıl yapılacağını anlatmıştık ve gif konusu da benzer detayları içeriyor.

Gif ve çıkartmalar ile birlikte metin ağırlıklı konuşmalar daha keyifli hale geliyor ve duygularınızı bir görsel ya da hareketli nesne ile ifade etme şansı elde ediyorsunuz. Whatsapp ile birlikte Facebook da bu konuda fazlasıyla başarılı ve son dönemde instagram uygulamasının attığı adımlar da bu başarıya ortak olmuş olduklarını gösteriyor.

Sizler de instagram direct message üzerinden hem çıkartma hem de gif gönderiminde bulunabiliyorsunuz. Hoşunuza giden giflerin yanı sıra satın alacağınız daha dikkat çekici gifler ile birlikte arkadaşlarınızın ilgisini çekebilirsiniz.

Metin ağırlıklı sohbetleri daha keyifli hale getirmek mümkün ve aslında uygulamaların en büyük amacı da budur. Şimdi dilerseniz nasıl gödnerim yapabileceğinizi ve gif arşivine ne şekilde ulaşabileceğinizi de hep birlikte inceleyelim ve konu hakkında merak edilenleri de birlikte ele alalım.

Instagram GIF Nasıl Gönderilir?

– Gif göndermek için yapmanız gereken öncelikli şey instagram uygulamasına giriş yapmak ve profillerinizi açtıktan hemen sonra mesaja kutusuna ulaşmak olacaktır.

– Mesaj yazma kutusu içerisinde gif/çıkartma butonunun yer aldığını göreceksiniz ve bu butona tıkladığınızda gifler ile birlikte çıkartmaların da mevcut olduğunu göreceksiniz.

– Sağ alt köşedeki gif penceresi ile birlikte sizler de uygulama içerisinde yer alan gif arşivine saniyeler içerisinde erişim sağlayabiliyor ve dilediğinizi seçerek tek bir tık ile gönderimde bulunabiliyorsunuz.

– Gif sayfası içerisinde popüler gifler yer alıyor ancak ben bir farklılığa imza atmak ve henüz kullanılmayanı tercih etmek istiyorum derseniz satın alma işlemini gerçekleştirebilir ya da arama butonunu kullanabilirsiniz.

– Arama yaparak farklı kategorilere de ulaşabiliyorsunuz ve bunun yanı sıra bir gif’in üzerine basılı tuttuğunuzda hangi firma tarafından üretildiğini de görüntüleme şansına sahipsiniz. Firma bilgilerine tıkladığınızda, o firmaya ait tüm gifler de liste halinde sizlere sunulacak ve seçimlerinizi de daha kolay bir şekilde ve daha kısa süre içerisinde yerine getirebileceksiniz.

– Çok fazla gif paketi var ve firmalar tarafından her geçen gün yenileri ekleniyor. Yapılan güncellemeler ile birlikte alternatiflerin sayısı arttırılıyor diyebiliriz. Ücretsiz gif ve çıkartmaların yanı sıra aynı zamanda ücret ödeyerek satın alabileceğiniz gifler de mevcuttur. Sizler de bu nesneler ile birlikte sohbetlerinizi daha eğlenceli ve daha keyifli hale getirme şansı elde ediyorsunuz ve milyonlarca instagram kullanıcısının bu gelişmeden memnun olduğunu görebiliyoruz.

Instagram Gif Butonu Görünmüyor?

Gif ve çıkartma butonuna ulaşamıyor ve bu tür bir seçenek görüntülenmiyorsa sizler de instagram uygulamasını silip yeniden yükleyebilirsiniz. İşe yaramadığı takdirde güncelleme işlemi yapabilir ve ön belleği temizleyebilirsiniz. Android ve ios kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de budur ancak bu tür sorunların çözümü her zaman olduğu gibi çok basit.

Gif ve çıkartma butonuna erişim sağlayamadığınız durumlarda yapacağınız güncelleme ile birlikte sizler de butona erişim sağlayabilecek ve dilediğiniz an gönderimde bulunabileceksiniz. Metin ağırlıklı sohbetleri geride bırakmak ve sohbetlerinizi çok daha keyifli hale getirmek adına bu özelliğe ihtiyacınızın olduğunu düşünüyoruz ve eminiz ki kullanmaya başladığınız andan itibaren sizler de aynı düşüncelere sahip olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here