Ana sayfa iPhone iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır?

iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır?

169
0

Alternatif bir kullanım şekli olarak ıphone kullanıcılarına sunulan karanlık mod, renklerin değişimi ile birlikte cihazlarınızı daha farklı bir görüntüye kavuşturuyor. Bazı uygulamaların bu modu desteklemediğini de belirtmek gerekiyor ancak destekleyen uygulamaları kullanırken sizler de fazlasıyla keyif alacaksınız.

Iphone’un birçok farklı modelinde aktif hale getirilen karanlık moda erişim sağlamak adına yapmanız gereken birtakım şeyler var. Iphone karanlık mod nasıl kullanılır? Başlığı altında bu süreci incelemeye çalışacağız ve sizleri de detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Iphone, sektörün en özel isimlerinden biri ve Apple markası bünyesinde hali hazırda hizmet vermeye devam eden bu ürün ile birlikte sizler de çok sayıda işlevselliğe ortak olacak ve cihazlarınızı kusursuz bir şekilde kullanma şansı elde edeceksiniz.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden karanlık moda nasıl geçiş yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Iphone Karanlık Mod Açma İşlemi:

– Ayarlar-genel-erişilebilirlik-ekran kolaylıkları ve renkleri tersine çevir adımlarını takip ederek sizler de karanlık modu dilediğiniz an aktif hale getirebiliyorsunuz. Kapatmak istediğinizde de yine aynı adımları izleyecek ve deaktif hale getireceksiniz. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de bir kereliğine de olsa göz atabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça keyifli ve destekleyen uygulamaların sayısı da bir hayli fazladır.

– Akıllı tersine çevir özelliği ile birlikte menü tuşlarının renkleri değiştiriliyor ve bu sayede daha verimli ve profesyonel bir kullanım biçimi karşınıza çıkıyor. Klasik tersine çevirme işleminde tüm renkler değiştiriliyor ve bu da tavsiye ettiğimiz bir uygulama kesinlikle değildir. Sizler de bu deneyimi yaşayabilir ve hatta dilerseniz telefonlarınızı bir süreliğine bu şekilde kullanabilirsiniz.

Karanlık mod ile birlikte, bu çalışmayı destekleyen uygulamalardaki renkler değiştiriliyor ve ilginç bir görüntü karşınıza çıkıyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi bu çalışmayı desteklemeyen uygulamalar da olacaktır ancak popüler olarak karşımıza çıkan Facebook ve Twitter gibi sosyal mecralarda sorun yaşamıyorsunuz.

Iphone Karanlık Mod Kolay Yol:

Kapatma işlemi için her seferinde aynı adımları takip etmek zahmetli olabilir ve bu bağlamda kolay yolu da sizinle paylaşmak istiyoruz. Ayarlar-genel erişilebilirlik ve erişilebilirlik kestirmesi adımlarını takip ederek sizler de kapatma işlemini daha kısa süre içerisinde ve daha kolay bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Bu adımları takip ettiğinizde üst düğmeye üç kez dokunmanız yeterli olacaktır ve bunu yaptığınızda karanlık modu otomatik olarak ve daha hızlı bir şekilde açabileceksiniz. Aynı şekilde açık halde iken üç kez üst üste dokunduğunuzda karanlık mod otomatik olarak kapatılacak ve normal kullanıma da kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Karanlık mod deneyimini en az bir kereliğine yaşamanızı tavsiye ediyoruz ve gerçekten dikkat çekiç bir kullanım olacaktır. Iphone sahiplerinin de tavsiye ettiği bir mod olduğunu görebiliyoruz ve hatta bağımlılık yapıyor. Tersine çevir ve akıllı tersine çevir alternatifleri ile birlikte karşımıza çıkan karanlık mod, renklerin büyük bir kısmının değiştirilmesini kapsıyor. Eğer hoşunuza gitmezse kapatabilir ve klasik kullanıma devam edebilirsiniz.

Iphone kullanıcılarını bilgilendirmeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da karanlık mod detayını hep birlikte incelemiş olduk. Sizler de bahsi geçen adımları takip ederek bu deneyime en azından bir kereliğine ortak olabilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Milyonlarca ıphone kullanıcısı, hali hazırda bu tür bir özelliğin varlığından haberdar değil ancak bu yazımız ile birlikte onlara da ulaşmak ve onları da bilgi sahibi yapmak istedik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here