Ana Sayfa İnceleme Erkek İşareti Nasıl Yapılır?

Erkek İşareti Nasıl Yapılır?

1017
0

Akıllı telefon kullanıcıları bu konuda şanslı çünkü emojilerin yer aldığı bölüme girdiğinizde hem erkek hem de kadın sembolünün yer aldığını görebiliyor ve tek bir tık ile kullanım sağlayabiliyorsunuz. Erkek işareti nasıl yapılır? Başlığı altında bilgisayar kullanıcılarına da yardımcı olmak istiyoruz ve bildiğiniz gibi klavye üzerindeki tek bir tuş ile bu sembole ulaşmak ne yazık ki mümkün değil.

Bu sembol birçok makalede karşımıza çıkıyor ve genellikle kopyala yapıştır yöntemini tercih ediyoruz. Özellikle burç yorumlarının yapıldığı sitelerde daha sık karşılaştığımız bu simgeyi sizler de farklı yöntemler ile elde edebilecek ve dilediğiniz alanda kullanabileceksiniz. İşin kolayına kaçmak yerine bilgisayarlarınızı ve klavyelerinizi daha yakından tanımanız için tüm alternatifleri sizinle paylaşacağız.

Erkek İşareti Nasıl Yapılır?

Kopyala yapıştır elbette en kolay yöntem ancak karakter eşlem tabosu konusunda da bilgi sahibi olmanız kesinlikle lehinize olacaktır. Yine çok fazla zaman harcamadan bu sembolü elde edebilir ve hem yazılarınızda hem de özel çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Erkeği temsil eden bu işaret, akıllı telefon smiley ekranında da yerini almış durumda ancak bilgisayar kullanıcıları için aynı durum geçerli değil. Evrensel bir simge ve erkeği anlatmak için bu simgeyi sıkça kullanıyoruz. Peki ama klavye aracılığı ile bu sembolü nasıl oluşturacağız? Gelin hep birlikte bu sorunun yanıtına detaylı bir şekilde göz atalım.

Başlat-tüm programlar-donatılar-sistem araçları ve son olarak karakter eşlem tablosu adımlarını takip ederek ascii kod tablosuna kısa süre içerisinde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Bu tablo sizlere yalnızca erkek sembolünü değil, ulaşmak istediğiniz birçok simgeyi de sunuyor. Erkek sembolünün Unicode karşılığına baktığımızda ise U+2462 olduğunu görüyoruz. Unicode’ye git dedikten sonra ilgili rakamları eklediğiniz takdirde sizler de saniyeler içerisinde erkek sembolüne ulaşmış olacaksınız.

Erkek İşareti Kopyala-Yapıştır Yöntemi; ♂ ♂ ♂

Son bir yöntem daha var ve hepimizin sıkça kullandığı kopyala yapıştır seçeneğinden de bahsetmek istiyoruz. Vakit kaybetmek istemiyorsanız sizler de kopyalama işlemi ile birlikte bu sembolü istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. “♂” erkek sembolünü paylaştık ve dilediğiniz an kopyalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz