Ana sayfa İnceleme Euro İşareti Nasıl Yapılır?

Euro İşareti Nasıl Yapılır?

495
0

Bilgisayar kullanıcılarının merak ettiği sorulardan bir tanesine daha yanıt vermeye çalışacağız. Euro işareti nasıl yapılır? Sorusu ile çok sık karşılaşıyoruz ve bu yazımızda da bu sembolü ele alacağız. “€” simgesi, parasal konularda ve değer belirtme durumunda çok sık karşımıza çıkıyor ancak ne yazık ki bu sembolü tek bir tuş ile oluşturamıyoruz.

Klavyelerimiz minimal bir yapıya sahip olduğu için ve çok sayıda sembol olduğu için her birini ayrı ayrı barındırma gibi bir yetiye sahip değil. Merak etmeyin belli başlı kombinasyonlar var ve sizler de adımları eksiksiz takip ettiğinizde birçok sembole saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Euro İşareti Nasıl Yapılır?

Alt+Ctrl+E kombinasyonu ile Euro sembolünü kısa süre içerisinde elde etmek mümkündür. En kolay yöntemlerden bir tanesi olduğunu düşünüyoruz ve birçok bilgisayar kullanıcısı da yine bu yöntemi tercih ediyor.

Unicode Ascii değere baktığımızda ise Euro için belirlenen kombinasyonun Alt+0128 ve U+20AC olduğunu görebiliyoruz. Bu biraz daha uzun bir yöntem ancak bazı bilgisayar kullanıcıları ascii kodlar konusunda alışkanlık edinmiş durumda ve bu yöntemi tercih ettiklerini görebiliyoruz. Farklı bir yönteme ihtiyacınız varsa eğer sizler de deneyebilir ve test edebilirsiniz.

Son yöntem ise hepimizin en iyi yaptığı şey olan kopyala yapıştır yöntemidir. Zamanı olmayan kullanıcılar için en ideal yöntem ve sizler de herhangi bir yerden “€” simgesini kopyalayarak kullanmak istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu sembolleri bir yere not ederek dilediğiniz zaman kullanmak da sizlere zaman kazandıracaktır.

Euro Simgesinin Doğru Kullanımı

Yurt dışında Euro simgesinin rakamların önünde yer aldığını biliyor muydunuz? Bizler genellikle hata yapıyor ve simgeyi 100€ olarak kullanıyoruz ancak doğru kullanımı €100 şeklinde olmalıdır. Özellikle ciddi bir makale yazıyorsanız ya da iş hayatındaki bir çalışma için bu kullanımı gerçekleştirmek durumunda iseniz rakamların başında yer vermeniz daha doğru olacaktır.

Bu yazımızda Euro simgesini elde etmenin farklı yollarını aktardık ve son olarak kopyala yapıştır alternatifi için ilgili simgeyi de sayfamıza ekledik. Dilediğiniz an giriş yaparak bu sayfadan kopyalayabilir ve kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here