Ana Sayfa İnceleme Yaklaşık İşareti (~) Nasıl Yapılır?

Yaklaşık İşareti (~) Nasıl Yapılır?

1970
0

Tilde işareti veya yaklaşık işareti nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız eğer bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Bu işaretin nasıl yapılacağı ve hangi kombinasyonları uygulamanız gerektiğini detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

Tilde işareti, karakter eşlem tablosunda Unicode 007E karakter karşılığı olarak biliniyor. Excel tablo çalışmalarında bu işarete çok fazla ihtiyacınız olacaktır ve bununla birlikte formül hesaplamalarında ya da server üzerinde kullanıcı sayfalarını sorunsuz bir şekilde belirleyebilmek için de yine bu sembole ihtiyaç duyacaksınız. Ascii kod olarak baktığımızda ve değerlendirdiğimizde Alt+0126 karakterine karşılık geldiğini görebiliyoruz. Şimdi dilerseniz birçok farklı yöntem ile birlikte bu işareti nasıl oluşturabileceğimize de detaylı bir şekilde göz atalım ve adımları da birlikte takip edelim.

Yaklaşık İşareti Yöntem 1:

AltGR tuşuna basılı tutup ardından ü tuşuna basarak bu sembolü oluşturabiliyoruz. İlk denemede başarısız olabilirsiniz çünkü tuşlara aynı anda basıp yine elinizi anı anda çekmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sonuç elde edemeyeceksiniz. En çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir ve birçok bilgisayar kullanıcısı da genellikle bu yöntemi tercih ediyor. Bu benim için zor ben daha farklı bir kombinasyon istiyorum diyorsanız eğer bir alt başlığa göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yaklaşık İşareti Yöntem 2:

Alt tuşuna basılı tutarak aynı anda 0126 tuşlarına basıyor ve elimizi her iki tuştan aynı anda çekiyoruz. Yine ilk yöntemde olduğu gibi ilk denemede başarısız olabilirsiniz ancak birkaç kez denedikten sonra alışkanlık kazanacak ve bu sembolü kolay bir şekilde ortaya çıkartabileceksiniz.

Yaklaşık İşareti Yöntem 3:

Her sembolde olduğu gibi Tilde işaretinde de karakter eşlem tablosuna yer vermek istedik. Bu tablo sayesinde yalnızca yaklaşık sembolünü değil, birçok farklı sembolü sorunsuz bir şekilde temin edebiliyor ve ilgili alanlara ekleyebiliyorsunuz. Başlat-Tüm programlar-donatılar-sistem araçları ve karakter eşlem adımlarını takip ederek sizler de ilgili ekrana saniyeler içerisinde ulaşacak ve sembolleri görüntüleyebileceksiniz. 007E koduna ulaşmanız yeterli olacaktır ve yaklaşık sembolünün karakter karşılığı da budur.

Yaklaşık İşareti Kopyala Yapıştır

Yukarıda bahsi geçen yöntemler işe yaramadıysa eğer belli ki bir sorun var ve bu sorun da muhtemelen klavyenizin dil seçeneğinin Türkçe olmamasından kaynaklanıyor. Dil seçeneğini kontrol edip klavyelerinizi değiştirdikten sonra bu adımlardan faydalanabilirsiniz. Buna rağmen başarısız oluyor ve ilgili sembole ulaşamıyorsanız kopyala yapıştır alternatifini yani son seçeneğimizi tercih edebilirsiniz.

Yaklaşık İşareti ya da Tilde Sembolü: ~

Klavyede bulunmayan birçok sembol için bilgisayar kullanıcıları bu yolu tercih ediyor ve daha basit olduğunu düşünüyorlar. Yazımızın sonuna bu sembolü ekleyeceğiz ve dilediğiniz zaman sayfamıza giriş yaparak sizler de sembolü kopyalayabilir ve dilediğiniz alana yapıştırabilir, ekleyebilirsiniz. Yaklaşık işaretini bilgisayarlarınızı ve klavyelerinizi tanımanız adına tüm alternatiflere yer verdik ve son olarak yukarıda sembolü de sizinle paylaşmayı tercih ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz