Ana Sayfa İnceleme Derece İşareti ( ° ) Nasıl Yapılır?

Derece İşareti ( ° ) Nasıl Yapılır?

1210
0

Makalelerinizde ya da ihtiyacınız olan durumlarda derece işareti eklemek için birçok farklı yöntem ve alternatif karşınıza çıkıyor. En bilinen ve en kolay olan yöntem ise ALT+248 kombinasyonudur. Bu adımı uyguladığınızda sizler de derece işaretini oluşturabiliyor ve eklemelerinizi yapabiliyorsunuz. Özellikle sıcaklık bildirirken bu sembole ihtiyacınız olacaktır. Bir diğer yöntem ise daha zahmetli ancak bu bilgiyi de sizinle paylaşmak istiyoruz.

Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem araçları > Karakter eşlem adımlarını izleyerek de klavyede olmayan sembolleri gün yüzüne çıkartabilirsiniz. Derece sembolünün yanı sıra yine birçok farklı sembol de bu adım ile birlikte karşınıza çıkacaktır.

Son olarak basit ama kolay bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Arama çubuğuna derece işareti yazıp aratarak kopyala yapıştır şeklinde de bu simgeyi elde etmeniz mümkündür. Şimdi dilerseniz word kaynağında derece işaretine nasıl ulaşabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

Word Uygulaması ve Derece İşareti

Makale yazmak ya da not almak için girdiğiniz uygulamada derece işareti oluşturmak istiyorsanız eğer kısa yolu kullanabilir ve Alt+0176 kombinasyonu ile birlikte bu işareti elde edebilirsiniz.

Şeridi kullanarak derece işareti elde etmek isterseniz eğer izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir:

İmleci, derece işareti eklemek istediğiniz noktaya getirin. Ekle-Simge adımlarını izleyerek simgeler menüsüne ulaşın. Burada çok fazla sembol karşınıza çıkacaktır ve dilerseniz diğer simgeleri de görüntüleyebilirsiniz. Ekle sekmesi sonrası diğer simgeler butonuna tıklayın. Bu adımları takip ederek yazı tipini de değiştirebilirsiniz ve işlevsel bir menü olduğunu da belirtmekte fayda var.

Derece işareti nasıl yapılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Yine yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu yöntemler size zahmetli geliyorsa ya da henüz başaramadıysanız, internet üzerinden aramalar yapabilir ve kopyala yapıştır ile birlikte derece sembolünü ilgili alana ekleyebilirsiniz.

Derece İşareti Kopyala:  °C °C °C °C °C

Genellikle sıcaklık durumu belirten makalelerde bu sembole mutlaka ihtiyacınız oluyor. Uygulanış ve ekleme biçimi oldukça kolay ve yazımızda da bundan bahsetmeye çalıştık. Dilerseniz klavyenizdeki farklı sembolleri de açabilir ve ihtiyacınız olduğu takdirde çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz