Ana Sayfa İnceleme Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

1951
0

Kesme işareti, bilinen diğer adı ile tek tırnak ya da üst virgül işaretini konuşacağız… Kesme işareti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulabileceğiniz bu yazıda sizler de sembole erişimi daha kolay bir hale getirebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi klavyelerimiz bu konuda fazlasıyla zengin ve birçok işareti de bizimle buluşturuyor. Makalelerimizde ya da aramalarımızda ihtiyacımız olan sembollerin büyük bir kısmını sizinle paylaştık ve şimdi de kesme işaretinin nasıl yapılacağına göz atacağız.

Kesme İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye model ya da markasına göre yerleşim farklılık gösterebilir ancak dikkatli baktığınızda kesme işaretini bulmanız çok da zor olmayacaktır. Genellikle Q klavyelerde 1 rakamının hemen yanında yani 2 rakamının altında yer alan kesme işaretini oluşturmak için bir kombinasyona ihtiyacımız olacaktır. Shift tuşu ile birlikte aynı anda 2 rakamına da basmamız gerekiyor ve bu sayede kesme işaretini oluşturabiliyoruz.

F klavye kullanıcıları için ise durum elbette biraz daha farklı ve dilerseniz bu detaya da hep birlikte göz atalım. Klavyenin üst kısmında yer alan rakamları incelediğinizde kesme işaretinin 6 rakamının hemen yanında yer aldığını göreceksiniz. 8 tuşunun da solunda yer alıyor. Shift ile birlikte aynı anda basıldığı takdirde kesme işareti oluşturulacaktır. Basit bir kombinasyon olduğunu düşünüyoruz ve her iki klavye türünde de kolay bir şekilde uygulanabiliyor.

Kesme işaretinin yer aldığı tuş tutukluk yapıyor ya da belli bir sorun nedeniyle çalışmıyorsa bir diğer yöntem de Alt tuşuna basılı tutarken 39 rakamlarını tuşlamak olacaktır. Bu kombinasyonu uygulayarak da kesme işareti elde edebiliyorsunuz. Çok fazla alternatif var ve sizler de bahsi geçen adımları hatasız bir şekilde takip ettiğiniz takdirde bu işarete ulaşma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Kesme İşareti Kopyala Yapıştır;

Yukarıda bahsi geçen adımlar herhangi bir şekilde fayda sağlamıyorsa ya da tuşlar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer sizler de kopyala yapıştır yöntemine başvurabilirsiniz. Yine birçok noktalama ve sembole ulaşmak için bu yöntemi tercih ediyor ve kesin yöntem olarak karşımıza çıkıyor. ‘ kesme işaretini bu sayfa aracılığı ile kopyalayabilir ve kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz