Ana Sayfa Bilgisayar Harddisk Dolu Fakat İçi Boş Görünüyor!

Harddisk Dolu Fakat İçi Boş Görünüyor! [Kesin Çözüm]

1048
0

Virüs kaynaklı problemler nedeniyle Hard disk dolu fakat boş görünüyor gibi bir hata alabilirsiniz ancak endişe etmenize gerek yok çünkü izleyeceğiniz çok basit bir yol var ve bahsi geçen adımları takip ettiğiniz takdirde sizler de sorunu çözüme kavuşturacaksınız.

Hard diski bilgisayara entegre edip bağladıktan hemen sonra bilgisayarıma giriş yapın ve hard diskin üzerine gelerek shift tuşuna basılı tutun ve sağ klik ile komut penceresini burada aç diyerek devam edin. Windows 10 kullanıcıları için PowerShell penceresini burada açın seçeneğini kulanmalısınız.

Yukarıdaki işlemi eksiksiz bir şekilde yerine getirdikten sonra karşınıza siyah bir ekran çıkacak ve bu ekrana “attrib /s /d -r -a -s –h” yazarak Enter tuşuna basın.

Bu işlem ile birlikte imlecin yanıp söndüğünü fark edeceksiniz ve yanıp sönmesi durduğu an hard diskinizi kontrol etmenizi isteyeceğiz. Sorun yüksek bir ihtimalle çözümlenmiş ve dolu olan hard diskinizi sorunsuz bir şekilde görüntüleyebiliyor olmanız gerekiyor.

Burada önemli bir detay var ve eğer sistem dosyalarını sıfırlama konusunda bir hata alıyorsanız “attrib /d /s -h -r –s” yazıp enter tuşuna basın ve bir de bu şekilde deneyin.

İlk yöntemde başarısız olursanız eğer ikinci yöntemi deneyerek sonuç elde edebilirsiniz ve hard diski görüntülediğinizde dosya boyutunu doğru bir şekilde paylaştığını göreceksiniz. Gayet basit bir çözüm yöntemidir ve kesin çözüm olarak paylaşmak istedik. Yukarıda belirtilen yöntemlere rağmen Harddisk dolu fakat boş görünüyor ise aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz