Ana Sayfa Whatsapp Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

4090
0

Yeni dönem iletişim ağı ve uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Whatsapp, milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış durumda. Bu yazımızda sizlere Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorununun çözümünü anlatacağız.

Bu sorun sık sık yaşanıyor ve altında yatan nedenler ile birlikte sorunun kesin çözümünü de paylaşacağız. Bildiğiniz gibi whatsapp ücretsiz bir uygulama ve internet bağlantınız olduğu takdirde sizler de yurt dışındaki bir arkadaşınıza bile mesaj atabiliyor ve hatta görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Sms devrini kapatan ve çok büyük bir işlevsellik sunan bu uygulama birçok akıllı telefon kullanıcısının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Hali hazırda kullanmıyorsanız hemen şimdi ücretsiz olarak indirebilir ve kesintisiz iletişim için ilk adımı atabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve bildirim sesinin neden gelmediğini hep birlikte ele alalım. Bu sorunun iki ana nedeni var ve bunlardan bir tanesi bildirim sesinin kapalı olmasıdır. İkinci neden ise güç tasarrufu modunun açık olması ve telefonun otomatik olarak bildirimleri askıya alması durumudur. Bu nedenler ana neden olarak karşımıza çıkıyor ancak merak etmeyin farklı sorunlar için alternatifler de sunacağız.

  • Whatsappayarlar ve bildirimler adımlarını takip ederek bildirim seslerinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bu seçenek aktif değilse hemen aktif edin ve bildirim sesi sorununu kısa sürede çözmüş olacaksınız. Bu adımlar iphone kullanıcıları için geçerli ve dilerseniz diğer markalara da göz atalım.
  • Whatsappüç noktaayarlarbildirimler adımlarını takip ederek sizler de bildirim sesi kontrolünü dakikalar içerisinde yapabilir ve deaktif ise hemen aktif hale getirebilirsiniz.

  • Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen bildirim sesi alamıyorsanız ve sorun hali hazırda devam ediyorsa telefonunuz güç tasarrufu modunda olabilir ve bunu da kontrol etmek gerekiyor.
  • Bir diğer çözüm yöntemi ise arka plan verisinin sınırlandırmasını ortadan kaldırmak ile gerçekleşecektir. Ayarlaruygulamalarwhatsapp ve mobil veri yolu adımlarını takip ederek sizler de arka planda veri kullanımına izin ver seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Bu adımları takip ettiğinizde ve uyguladığınızda muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır.
  • Bu adımları iphone’da ise şu şekilde yapacaksınız: Ayarlawhatsapparka planda yenilehücresel veri. Bu seçenekleri aktif hale getirdiğiniz takdirde bildirim almaya başlayacaksınız.

Tüm bu adımlara rağmen bildirim alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer yapmanız gereken tek bir şey kalıyor ve o da whatsapp uygulamasını sildikten sonra telefonlarınızı bir kez kapatıp açmak olacaktır. Cihazınızda yüklü olan bazı uygulamalar da bildirim almanıza engel olabiliyor. Clean master gibi bakım programlarını da kullanabilirsiniz ve zararlı bir yazılım tespit edildiği takdirde gerekli uyarıyı verecek ve işlem yapmanıza da yardımcı olacaktır. Bu yazımız sizlere de faydalı olacaktır diye düşünüyoruz ve adımları doğu bir şekilde takip ettiğiniz takdirde Whatsapp bildirim sesi sorunu çözümleyebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz