Ana sayfa Whatsapp WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme

1652
5

WhatsApp uygulamasında yazılan mesajların boyutunu değiştirmek mümkündür. Ancak Whatsapp yazı tipi değiştirme henüz yapılamamaktadır. WhatsApp’ta yazının boyutu ise değiştirilebilmektedir. Küçük, orta ve büyük yazı boyutları arasında en uygun olanı seçerek gelen mesajları istediğiniz boyutlarda görebilirsiniz. Whatsapp yazı tipini değiştirme işlemi için farklı uygulamalar kullanmak gerekmektedir. Hem android cihazlarda hem de İOS cihazlarda yüklenecek uygulamalar sayesinde yazı tipi fontunu değiştirmek mümkündür.

Whatsapp uygulamasında yazı boyutunu değiştirme

Android tabanlı mobil cihazlarda WhatsApp uygulamasında atılan mesajların yazı boyutunu değiştirmek için öncelikle Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Ayarlar menüsünde yer alan Sohbet Ayarları sekmesine tıklayın, açılan sohbet ayarları ekranında Yazı Tipi Boyutu seçeneğine basın. Bu ekranda size büyük, küçük ve orta olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır. Dilediğiniz seçeneği işaretleyerek WhatsApp sohbetlerindeki yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta farklı şekilde yazı yazmak

WhatsApp uygulaması kullanıcılara farklı yazı tipi seçenekleri sunmamaktadır. Ancak yazdığınız mesajı kalın, italik ya da üstü çizili şekilde yazmanız mümkündür. Üstelik herhangi bir farklı uygulamaya ya da programa gerek kalmadan. Belirli noktalama işaretlerini kullanarak mesajlarınızı bu şekilde farklılaştırabilirsiniz.

WhatsApp’ta kalın yazı yazma: WhatsApp uygulamasında yazdığın mesajların kalın fontlarda gönderilmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basittir. Kelimeyi vurgulamak ve kalın bir şekilde yazmak için * (yıldız) işaretini kullanmanız gerekmektedir. Kalın yazmak istediğiniz kelime veya cümlenin başına * işaretini koyduğunuz takdirde mesajınız kalın yazı tipi ile gönderilecektir. (*örnek* şeklinde)

WhatsApp’ta italik yazı yazma: WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesaj veya cümlenin italik bir şekilde gitmesini istiyorsanız _ (alt tire) işaretini kullanmanız gerekmektedir. İtalik bir şekilde yazmak istediğiniz kelime veya cümlenin başına _ işaretini koyduğunuz takdirde mesajınız italik (eğik) olarak gönderilecektir. (_örnek_ şeklinde)

WhatsApp’ta üstü çizik yazı yazma: Kalın ve italik mesaj tipi ile beraber üstü çizik şekilde de mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Üstü çizik bir şekilde mesaj atmak istediğiniz kelime veya cümlenin başına ~ (yaklaşık işareti) koyduğunuz takdirde mesajınız üstü çizik şekilde gönderilecektir. (~ örnek~  şeklinde)

5 YORUMLAR

  1. Telefonun yazı tipi ayarlarını değiştirdiğimde WhatsApp’ın yazı tipinin de değişebileceği aklıma gelmişti ancak bunu WhatsApp’dan yapabileceğimi hiç düşünmemiştim. Daha önce bana hiç kalın ve italik mesajlar gelmediği için de mesajları kalın veya italik yapabileceğimi bilmiyordum, sayenizde öğrenmiş oldum. Güzel bilgiler paylaşıyorsunuz, bakalım daha neler öğreneceğiz.

  2. Whatsapp uygulamasında yazı boyutunu değiştirme hakkında uzun zamandır araştırlamar yapıyordum ve sonunda burada buldum çok işime yaradı detaylı şekilde açıklamışsınız teşekkürler.

  3. Whatsappda yazıları sadece kalın yapmayı biliyordum boyle ekstraların olduğunu simdi öğrendim güzelmiş bunlar ise yarıyor anlatımı kolaylaştırıyor oldukça kullanışlı ben sürekli kullanıyorum bu tarz ozellikleri. Font değiştirme de olsa keşke o zaman daha kullanışlı olur telefonun fontu değişiyor fakat whatsappda göremedim font değiştirme olayını. Bu arada yazınız hoş olmuş not aldım paylaştıklarınizi tesekkur ederim.

  4. whatsapppta özellikle gruplara birşey yazarken yazı tipi değiştirme veya kalınlaştırma özelliği çok iyi oluyot direk dikkat çekici noktayı böylelikle işaretleyebiliyorsun. kalı yazı ve italik yazı tipi favorilerim arasında acaba font değiştirme özelliğide gelir mi yakın zamanda? mesela arial fontu değilde dinpro kullanmak istersek nasıl bir yol izlememeiz gerekiyor?

  5. WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme işlemi ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Basit bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak başlayan ve hemen hemen dünyanın her yerinde kullanılan bu uygulamada yazı tipi değiştirme özelliğinin olmaması ne kadar ironik olurdu değil mi? Uzun süredir kullandığım ama hazzetmediğim bu uygulamanın Türkiye versiyonu olsa hemen geçerdim. telefonumdaki bilgileri, yazışmaları, resimleri başka ülkelerin gizli servislerine pazarlayan bu programın alternatifinin yerli alternatifi olması çok önemli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here