Ana Sayfa Mobil Telefonda İnternetsiz Radyo Dinleme

Telefonda İnternetsiz Radyo Dinleme

9353
3

Radyo dinlemek isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında internet kullanımının nasıl olacağına dairdir. İnternetsiz radyo dinleme seçeneğinin var olup olmadığı da merak edilir.

İnternet Olması Zorunlu Mudur?

Akıllı telefonların kullanılmaya başlanması nedeniyle artık birçok özellik ve zevk elinizin altında kullanıma hazır olarak bulunur. İstediğiniz videoya ulaşmak ve izlemek saniyeler içerisinde gerçekleşir. Müzik dinleme keyfi olanlar için ise radyo dinlemek oldukça önemli bir durumdur. İnternet kullanımının nasıl olduğunu merak edenler için internet olmadan da radyo dinlemenin mümkün olduğunu anlatmak gerekir. Bunun yolunu bulduktan sonra bağımsız şekilde radyo dinleyebilirsiniz.

Nasıl İnternetsiz Radyo Dinlenir?

İnternetsiz radyo dinlemek için yapmanız gereken bazı uygulamaları telefonunuza indirmek olmalıdır. Çünkü ancak bu şekilde internet bağlantınız olmadan radyo kullanmanız olası bir hal alır. Google Play veya Apple Store üzerinden yapacağınız işlem Android FM Radyo, Discovery Özel Radyo gibi uygulamalardan bir tanesini edinmek olmalıdır. Bu uygulamaları sadece indirme sırasında internet kullanmanız gerekir. İndirdikten ve kurulum gerçekleştikten sonra herhangi bir şekilde internet gerektirmeyecektir. Artık rahat bir şekilde internetsiz radyo kullanabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Uygulamaları indirdikten sonra radyonun kanalları belirleyebilmesi için kulaklık kullanılmasını talep edebilir. Anten veya çekim gücü olarak düşünmek gerekir. Ardından radyonuz çalışmaya başlayacaktır. Bu işlemin başarılı şekilde yapılması için telefonunuzda radyo için aktif olan bir özelliğin bulunması gerekir. Çünkü radyonun çekim ve frekans ayarlar için bu zorunludur. Hemen hemen her model telefonda artık sürekli olarak kullanılan bir özellik olmasından dolayı kolaylıkla radyo dinleyebilirsiniz.

Müzik İndirmeyi Denemek

Radyo denemek ayrı bir zevk ve alışkanlık olmasına karşılık talep etmeniz halinde sevdiğiniz müzikleri telefonunuza indirme işlemi de yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz tekrar sayısı kadar istediğiniz müziği dinleme şansınız olur. Bunun için bir uygulamaya da ihtiyacınız olmayacaktır. Çünkü her telefonun müzik dinlemek için çalışan bir uygulaması ilk yazılımından itibaren vardır. Kendinize bir arşiv de oluşturmanız mümkündür. Böylece zevkinize göre müziklerden oluşan çalma listeleriniz de oluşacağından daha rahat müzik dinleyebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. gerçekten işe yarar bilgi. İşime yaradı radyoyu intenetten dinleye dinleye internet kalmadı. Fakat bu yöntem ile şimdi internete gerek kalmadan radyo dinleyebiliyorum. Sabahları işe giderken çok işime yarıyor.

  2. Telefonda İnternetsiz Radyo dinleyebilmek için ilk önce telefonunuzda FM radyo özelliği olup olmadığına emin olmalısınız. Malumunuz bazı telefonlarda Fm radyo özelliği var ve satılırken de bu özellik ile ilgili TRT Bandrolü yapıştırılmış şekilde satılıyor. Bazı ithalatçı firmalar ülkemizdeki bu bandrol vergisi yüzünden telefonun Fm radyosunu yazılımsal olarak iptal ediyorlar. Bu durumda sizin de belirttiğiniz gibi bazı yardımcı yazılımların yüklenmesi ve telefonunuzda teknik olarak Fm radyonun aktif hale getirilmesi gerekiyor. Örneğin Samsung C serisi telefonlarda Fm radyo özelliği mevcut. kendi rayo yazılımı da var. ama Huawei Honor 7 de radyo özelliği olmasına rağmen ülkemizde o özellik aktif değil. Avrupa Rom yükleyince aktif hale geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz