Ana sayfa instagram Dm Ne Demek, Dm Nedir?

Dm Ne Demek, Dm Nedir?

324
0

Sosyal medya hayatımızı ele geçirmiş durumda ancak bundan şikayetçi olduğumuzu düşünmüyoruz. İletişim kurmak, online dünyada sosyalleşmek ve insanlar ile etkileşim halinde olmak artık çok daha kolay. Bu yazımızda Dm ne demek, dm nedir? Sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Sosyal medya hesabı olmayan var mı? Bilemiyoruz belki vardır ancak sayıları bir hali az ve yaşı ilerlemiş olan kimseler bile bu çağa ayak uydurmak ve çağın gerisinde kalmamak adına sosyal medyaya bir adım daha yakın duruyor. Bu yakınlık oldukça etkileyici ve her geçen gün daha fazla insan, sosyal medya hesabı ile birlikte online dünyadaki yerini alıyor.

Bu dünya ile birlikte karşımıza birçok farklı kavram çıkıyor ve bu kavramlardan bir tanesi de “Dm”dir. Direct Message’nin kısaltılmış hali olan dm, gündelik hayatlarımıza girmiş durumda ve bu terimi çok sık kullandığımızı da biliyoruz.

Sosyal medyada gönderdiğiniz tüm mesajlar dm olarak nitelendiriliyor ve iletişim kurmak adına buna ihtiyacımız var. Şimdi dilerseniz farklı sosyal ağlarda dm göndermenin nasıl yapılacağına hep birlikte göz atalım ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

Instagram Dm Ne Demek?

Bir kullanıcı ile ya da arkadaşınız ile iletişime geçmek isterseniz eğer profilinizin sağ üst kısmında yer alan eğik ok sembolüne tıklamanız ve mesaj göndereceğiniz kişiyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişi listenizde varsa, mesajınız direkt olarak şahısa ulaşacak ve daha kısa sürede yanıt alacaksınız. Karşı taraf arkadaşlınız değilse eğer ve izinleri kapalı tutuyorsa, mesajınızı hemen görmez. Dm’e girdiği takdirde 1 istek şeklinde bir ibare karşısına çıkacaktır ve izin verdiği takdirde mesajınızı görüntüleyebiliyor.

Instagram’ın kullanıcılara yönelik hazırladığı çok özel çalışmalardan biri ve bu sayede rahatsız etme durumu bir nebze de olsa ortadan kalkıyor. Sizler de iletişim kurmak ve yeni insanlar ile tanışmak adına dm atabilir ve sohbete başlayabilirsiniz.

Facebook Dm Ne Demek?

Facebook, eskisi kadar popüler olmasa da kullanıcı sayısını koruyor ve hali hazırda sosyal dünyanın en kalabalık platformlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook üzerinden dm göndermek isterseniz eğer Messenger uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bu uygulama aracılığı ile mesaj atacağınız kişiyi seçin ve yazmak istediklerinizi yazın. Eğer arkadaşınız ise direkt olarak bildirim alacaktır fakat arkadaşınız değilse diğer kutusuna düşecek bir mesaj göndermiş oluyorsunuz.

Kişi diğer kutusuna baktığı takdirde mesajınızı görebiliyor ve izin verdiği takdirde okuyabiliyor. Facebook üzerinden dm atmak da oldukça kolay ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi insanlar bu uygulamayı eskisi kadar kullanmıyor ve sahip olduğu popülariteyi de yitirmiş durumda.

Bir dönem sosyal medyayı sallamış ve mobil uygulama ile birlikte fark yaratmıştı ancak şimdilerde Twitter ve Instagram’ın bir adım daha önde olduğunu görebiliyoruz ve kullanıcıların büyük bir kısmı da bu mecraları tercih ediyor.

Twitter Dm Ne Demek?

Takipleşiyorsanız eğer dm göndermek çok kolay ancak takipleşmediğiniz birine ne yazık ki d gönderemezsiniz. Twitter, diğer sosyal platformlara kıyasla bu konuda biraz daha seçici ve kısıtlayıcı davranıyor ancak kullanıcıların da bu durumdan fazlasıyla memnun olduklarını görebiliyoruz.

Takipleşiyorsanız eğer sizler de profilinde yer alan mesaj kutusuna tıklayarak mesaj gönderebiliyorsunuz. Yeni mesaj gönder butonu ile birlikte yazışma için ilk adımı atabilirsiniz. Yine bu kısımdan ilgili kişiyi seçebiliyorsunuz ve zaten Twitter de listenizdeki tüm kişileri seçenek olarak karşınıza çıkartıyor ve tek bir tık ile gönderimde bulunabiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here