Ana Sayfa Mobil Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

1880
1

Çağrı ya da mesaj aldığınız durumlarda cep telefonlarınız sizi bildirim ışığı ile uyarıyor ve Xiaomi’nin bazı modellerinde de bu ayrıcalık karşımıza çıkıyor. Xiaomi bildirim ışığı açma ve kapatma işleminin nasıl yapılacağını ve bu özellikten nasıl faydalanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Son dönemde çok daha başarılı işlere imza atan bir marka ve uygun fiyatları ile de daha kalabalık bir kitleye hitap ettiğini düşünüyoruz.

Fiyat performans bakımından tatmin edici ürünlerin sayısı bir hayli fazla ve bu markayı daha popüler hale getiriyor. Bu markanın Mi 5, Note 7, Black Shark gibi modellerinde bildirim ışığı özelliği de mevcut ve az önce de bahsettiğimiz gibi herhangi bir uyarı durumunda sizler de bildiri ışığı ile karşı karşıya geliyorsunuz. Güzel ve ayrıcalıklı bir özellik olduğunu düşünüyoruz fakat şarj konusunda da sıkıntı yaratabiliyor. Nasıl kapatıp açabileceğinizi konuşacağız ve bu sayede sizler de kullanmak istediğinizde aktif hakle getirebilecek, kullanmak istemediğiniz durumlarda ise kapatabileceksiniz.

Xiaomi Bildirim Işığı Açma Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar uygulamasını açın ve hemen ardından ek ayarlar menüsüne geçiş yapın.
  • Burada bildirim ışığı butonunu göreceksiniz ve bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır ya da kapatmak istiyorsanız bu seçeneği deaktif hale getirmelisiniz.
  • Artık sizler de çağrı aldığınızda ya da sms aldığınızda ve hatta telefonlarınızın şarjı bitmek üzere iken bildirim ışığı ile uyarılacaksınız.

Cep telefonunuza gelen uyarılara daha hızlı yanıt vermek adına çarpıcı bir özellik olduğunu düşünüyoruz ve bu özellik sayesinde sizler de bildirimlere kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz. Renk konusunda da çok fazla alternatif sunuluyor ve dilerseniz renk ayarlarını nasıl yapabileceğinize de yine hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Xiaomi Bildirim Işığı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Ayarlar-ek ayarlar ve bildirim ışığı adımlarını takip ederek sizler de bildirim ışık rengine erişim sağlayabilirsiniz. Mesaj ışık rengi ile birlikte arama ışık rengini de dilediğiniz an değiştirebiliyorsunuz ve bu sayede çağrı ve aramaları ayırt edebiliyorsunuz. Sarı, yeşil, cam göbeği ve mavi gibi renklerin yer aldığı bu alternatifler sayesinde sizler de değişikliğe imza atabilirsiniz.

Renk farklılıkları da en önemli detaylardan bir tanesidir ve bu sayede bildirimleri ayırt etmek de mümkün hale geliyor. Sizler de kendi zevkinize göre bir değişiklik yapabilir ve farklı renklerden faydalanabilirsiniz.

Xiaomi Bildirim Işığı Cihaza zarar Veriyor mu?

Büyük bir zarar verdiği söylenemez ancak gün içerisinde şarja çok daha fazla ihtiyacınız varsa bildirim ışığını kapatmanız daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Bildirim ışığının tek etkisi şarjı azaltmak oluyor ve bunu da olumsuz bir etki olarak kabul edebiliriz.

Bildirim ışığını dilediğiniz zaman kapatabiliyor ve yine dilediğiniz zaman açabiliyorsunuz. Kullanışlı ve fayda sağlayan bir özellik olduğunu düşünüyoruz ve markanın yakın zamanda bu özelliği tüm modellere entegre etmek istediğini biliyoruz. Yalnızca Xiaomi markasında değil, birçok farklı markanın bu özelliğe sahip olduğunu da görebiliyoruz.

Xiaomi Bildirim ışığı, çağrı ve mesaj sesini duyma konusunda sorun yaşayan cihaz sahipleri için muhteşem bir avantaj. İşitme sorunu yaşıyorsanız eğer sizler de bildirim ışığı özelliğini aktif hale getirerek fayda sağlayabilir ve bildirimlerden daha kolay bir şekilde haberdar olabilirsiniz. Şarj konusunu da çok fazla dert etmenize gerek yok çünkü abartılı bir batarya etkisi bulunmuyor ve bu sorunu göz ardı etmek de mümkün olacaktır diye düşünüyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz