Ana sayfa Mobil Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

191
0

Online işlemler menüsü ve şube ziyareti ile birlikte sizler de numara değişikliği için adımlarınızı atabiliyorsunuz. Türk Telekom numara değiştirme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız ve bu konudaki soru işaretlerini de kısa süre içerisinde ortadan kaldıracağız. Türk Telekom hat sahibi iseniz ve sahip olduğunuz numaradan sıkıldıysanız, sizler de numara değişikliği için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Online işlemler menüsünün yanı sıra az öne de ifade ettiğimiz gibi şube ziyareti ile de bu değişiklik talebini iletebiliyorsunuz. Şimdi dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürecin nasıl işlediğini hep birlikte inceleyelim ve merak ettiklerinizi de yanıtlamış olalım.

Online İşlemler Menüsü ile Türk Telekom Numara Değiştirme

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile giriş yaptıktan hemen sonra numara değiştirme taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Profilinize giriş yaptığınızda bu tür bir ibarenin yer aldığını sizler de göreceksiniz ve tek bir tık ile değişiklik talebi oluşturabiliyorsunuz. Türk Telekom tarafından sunulan bu hizmet, binlerce kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmış durumda ve yeni dönemde yine binlerce insan numara değişikliği talebi oluşturuyor.

20 lira gibi bir ücret karşınıza çıkacaktır ve eğer faturalı hat sahibi iseniz takip eden diğer ayda bu tutarın faturalarınıza yansıdığını sizler de göreceksiniz. Faturasız hat sahipleri ise hat içerisindeki liralardan ödeme yapmak durumunda kalacaktır. Numara değişikliğini online olarak yapabileceğiniz gibi çağrı merkezi personelini arayarak ya da en yakın Türk Telekom şubesini ziyaret ederek de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şube Aracılığı ile Numara Değiştirme

Kullandığınız numaradan sıkılmış olabilir ya da bu numara üzerinden çok fazla rahatsız ediliyor da olabilirsiniz. Bu tür durumlarda numara engelleme hizmeti almayı da tercih edebilirsiniz ancak kesin yöntem olarak numara değiştirme daha etkili olacaktır diye düşünüyoruz.

Şubeleri ziyaret ettiğinizde kimlik bilgilerinizi iletmeniz yeterli olacaktır ve elbette 20 lira gibi bir ödeme de karşınıza çıkıyor. Numara değişikliği talebiniz ilgili personel tarafından alınıyor ve kısa süre içerisinde süreç tamamlanıyor. Bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve zaten Türk Telekom ekibi de süreci hızlandırmak adına elinden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyuyor.

Eski Numaram Ne Olacak?

Dakikalar içerisinde eski numaranız iptal edilecektir ancak bir yıl kadar sonra bu hattın kullanımı açılıyor ve farklı müşterilere satışı yapılıyor. Eski numaranıza dönmek istediğinizde ve eğer bu numara kullanımda değilse Türk Telekom yetkilileri bu konuda da sizlere yardımcı olacaktır. Esnek bir tutum sergiliyorlar ve numara değişikliği konusunda sizleri yormayacaklarını da belirtmek isteriz.

An itibarıyla rakamlar çok yüksek ve en büyük eksileri de budur. Diğer operatörleri incelediğimizde bu hizmetin daha uygun fiyata sunulduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Türk Telekom numara değişikliği ile ilgili bahsetmek istediğimiz bir diğer detay ise bir yıl içerisinde en fazla üç kez numara değiştirebileceğinizdir. Ne yazık ki üçten fazla değişikliğe izin verilmiyor ve süreniz dolduğu takdirde yeni bir talep oluşturabiliyorsunuz.

Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm detayları çağrı merkezi personeli aracılığı ile öğrenebilir ya da varsa zamanınız size en yakın Türk Telekom şubesini ziyaret ederek de personelden bilgi alabilirsiniz. Bu konuda fazlasıyla esnek davranıyorlar ve yine yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi numara engelleme hizmeti konusunda da yardımcı olacaklardır. Eğer bu değişiklik fayda sağlamayacak diye düşünüyorsanız sizler de numaranızı tamamen değiştirebilir ve eski numaranızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here