Ana Sayfa Mobil Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

411
0

Birçok farklı nedene bağlı olarak kullanıcılar numara değişikliği talebinde bulunabiliyor. Turkcell numara değiştirme nasıl yapılır? Sorusuna bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız.

Turkcell, hat sahiplerine bu tür bir ayrıcalık sunuyor ve sizler de numara değiştirme talebinizi çağrı merkezi aracılığı ile yerine getirebileceğiniz gibi aynı zamanda şubeleri ziyaret ederek de bu talebi sorunsuz bir şekilde iletebiliyorsunuz.

Numara değiştirme işlemi süreci oldukça basit ve az sonra bu detayları da alt başlıklar halinde sizinle paylaşmaya çalışacağız ezberlemesi zor bir numaranız varsa ya da aynı numarayı kullanmaktan sıkıldıysanız sizler de taleplerinizi oluşturabilir ve bu hizmetten en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Aracılığı ile Turkcell Numara Değiştirme

Numara değiştirme taleplerinizi çağrı merkezi aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir formalite ya da belgeye de ihtiyacınız olmayacaktır. İlgili birime bağlandıktan sonra sizler de numara değiştirmek istediğinizi söylediğinizde süreç hızlı bir şekilde başlatılıyor.

Turkcell, kullanıcılarına 5 adet farklı numara sunuyor ve bu numaralar üzerinden seçim yapabiliyorsunuz. Kendi belirlediğiniz numarayı almak ne yazık ki mümkün değil ve bu özel numara kapsamına girdiği için hatrı sayılır bir rakam ödemeniz gerekecektir. Çağrı merkezi personeli bu konuda sizlere yardımcı olacak ve seçtiğiniz numaraya geçiş işlemlerini de dakikalar içerisinde tamamlayacaktır.

Şube Aracılığı ile Turkcell Numara Değiştirme

Çağrı merkezi aracılığı ile işlem yapabileceğiniz gibi Turkcell şubelerine giderek de numara değişikliği taleplerinizi sorunsuz bir şekilde oluşturabiliyorsunuz. Burada kimlik belgesi isteniyor ve belgeyi sunduktan sonra dakikalar içerisinde süreç başlatılacaktır. Yine 5 adet numara hakkı karşınıza çıkıyor ve bunlardan bir tanesini seçerek sizler de değişikliğe onay verebiliyorsunuz.

Eski numaranıza ait fatura bulunuyorsa eğer bu faturayı yine eski numara üzerinden giriş yaparak ödemeniz gerekecektir. Devreden ayda ise yeni numaranıza fatura kesiliyor. Bu değişiklik, rehberinizdeki kişilere bildirilmiyor ve tek tek yakın çevrenizi de haberdar etmek durumundasınız.

Eski Numaram Ne Olacak?

Numara değişikliği yaptıktan sonra eski numaranız 5 yıl boyunca saklanacaktır. Eğer bu numara alınmazsa iptal ediliyor fakat alındığı takdirde kullanıma açılacaktır. Eski numaranızı yeni bir müşteri kullanabilir ve bu bir nevi geri dönüşüm olarak nitelendiriliyor. Numara değişikliği sonrasında yeni numaranız aktif hale getirildiği takdirde size gerekli bilgi verilecektir ve bu işlem oldukça kısa sürüyor.

Kaç Kez Numara Değiştirebilirim?

Numara değişikliği ile ilgili bir kısıtlamadan bahsetmek istiyoruz. 1 yıl içerisinde en fazla 3 kez numara değişikliği yapabilirsiniz ve bu kısıtlamanın dışına da ne yazık ki çıkamıyorsunuz. 3 kez değişiklik sonrası yeni bir talep oluşturduğunuzda ne yazık ki bu talebiniz olumlu sonuçlanmayacaktır.

Bir diğer detay ise eski numaranıza gelen faturalar olacaktır. Eğer eski hatta ait bir borç bulunuyorsa bunun takibini de yine eski numara üzerinden yapmanız gerekiyor. Bizim tavsiyemiz ise var olan borçlarınızı yani faturalarınızı ödedikten sonra bir talep oluşturmanızdır. Bu sayede borç takibi yapmak durumunda kalmayacak ve eski hattınız ile olan bağınızı da tamamen koparmış olacaksınız.

Turkcell numara değişikliği konusunda ayrıcalıklı bir firma ve hızlı işlem süreci sayesinde zaman kaybı  yaşamanızı da engelliyor. Diğer operatörlerde bu süreç biraz daha uzun ve formalitelerin de daha fazla olduğunu görebiliyoruz. Sizler de Turkcell hat sahibi iseniz eğer hemen şimdi taleplerinizi oluşturabilir ve numara değişikliği yapabilirsiniz. Emin olun kısa süre içerisinde sonuç elde etmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz