Ana sayfa Mobil Imei Numarası Nedir? Imei Numarası Nasıl Öğrenilir?

Imei Numarası Nedir? Imei Numarası Nasıl Öğrenilir?

100
0

Imei numarası nedir sorusuna detaylı bir yanıt verelim istiyoruz. Bir cihazın kimliği ve gerçek tanımı ile Uluslararası mobil istasyon ekipman kimlik numarasıdır. İlgili cihazı tanımlamak ve onun hakkında bilgi edinmek için kullanılan bu numara, cihazın orijinal olup olmadığını da gözler önüne seriyor.

Imei Numarası Ne İşe Yarar?

Mobil cihazları daha gerçekçi ve daha doğru bir şekilde tanımlamanın yanı sıra hırsızlığın önüne geçmek de en önemli amaçlardan bir tanesidir. İmei numarasının kopyalandığı tespit edildiği takdirde telefonu engellemek mümkün ve bu tür durumlarda hiç vakit kaybetmeden emniyet güçleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sorun yaşayabilir ve hatta suçlanabilirsiniz.

Yasa Dışı Telefonlarda Imei Numarası Var mı?

En önemli detay da yasa dışı telefonları tespit etmek olarak karşımıza çıkıyor çünkü bu şekilde piyasaya sürülen cihazların imei numarası yok ve bu da tespit işlemini daha kolay hale getiriyor. Özellikle ikinci el cihazları satın almadan önce gerekli kontrolleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha güvenli bir alış verişe imza atacak ve daha da önemlisi kandırılmamış olacaksınız.

Imei Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

*#06# tuşlaması yapmak yeterli olacaktır. Saniyeler içerisinde cep telefonu ekranınızda bir numara belirecektir ve bu numara cihazınızın kimliği yani imei numarasıdır. Yeni cihazların imei numarası genellikle kutunun üzerinde yazar ve bir barkod kimliği ile karşımıza çıkmaktadır. Kontrol etmeden ürün satın almamanızı tavsiye ediyoruz ve son dönemde imei hırsızlığının çarpıcı bir boyuta ulaştığını da net bir şekilde görebiliyoruz.

Imei numarası nedir ve imei numarası öğrenme ile ilgili bilmeniz gereken detaylar bu şekilde ancak en önemli unsuru da atlamamak gerekiyor. İkinci el telefon satın alma işlemlerinde ekstra hassasiyet göstermek durumundasınız. Imei numarası kontrolü yapmanın yanı sıra bu cihazın çalıntı olup olmadığını da kontrol etmek durumundasınız. Aksi takdirde hem telefon elinizden alınacak hem de suçlu bulunacaksınız. Bu sorunu yaşayan binlerce cihaz kullanıcısı var ve ne yazık ki teknoloji tutkunlarının büyük bir kısmı imei numarası konusunda bilinçsiz bir tutum sergiliyor ve hataya düşebiliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here