Ana Sayfa Mobil Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma

Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma

397
0

Sohbet uygulamalarının en popüler ismi olan Whatsapp, sunduğu birçok farklı özellik sayesinde geniş kitlelere ulaşmayı başarmış durumda. Bu yazımızda Whatsapp çevrimiçi görünme kapatma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Görünür olmak istemeyebilirsiniz ya da size yazılan mesajlara anında cevap verme sıkıntısı da sizleri bu duruma itiyor olabilir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi Whatsapp uygulaması çok sayıda avantaj ile karşımıza çıkıyor ve dilediğiniz zaman kendinizi gizleyebiliyorsunuz. Bunun için ek bir uygulama ya da ücret gibi bir durum da söz konusu değildir ve tek bir tık ile işlemlerinizi yerine getirebiliyorsunuz.

Çevrimiçi göründüğünüz anlarda sohbet etmek isteyenlerin sayısı da artacaktır ya da çok sık duyduğumuz ‘’Çevrimiçisin neden yazmıyorsun?’’ sorusu ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Whatsapp uygulamasında siz ne zaman isterseniz o zaman çevrim içi görüneceksiniz ve bunu dilediğiniz an gizleyebiliyorsunuz. Daha fazla vakit kaybetmeden bunu nasıl yapabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra ayarlar menüsüne geçiş yapın ve buradan hesap-gizlilik ve son olarak durum adımlarını takip ederek sizler de ilgili seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Karşınıza 3 farklı seçenek çıkıyor ve tercihinizi yapıp onay vermeniz yeterli olacaktır. Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir ve herhangi bir kişi seçmeden direkt onay veriyoruz. Bu sayede kimseyi listeye almıyor ve tüm listeye çevrim içi gözükmemiş oluyoruz. Bunu yapmamızdaki en önemli etkenlerden bir tanesi ise daha rahat sohbet edebilmek ve baskı ortamından kurtulmak olacaktır. Sizi sürekli bunaltan arkadaşlarınız ya da kız arkadaşınız varsa eğer kesinlikle doğru bir tercih olacaktır diye düşünüyoruz.

Çevrim içi durumunuzu herkesten değil de belli kişilerden gizlemek istiyorsanız eğer şunlar hariç kişilerimle paylaş seçeneğini tercih etmeniz gerekecektir. Buradan seçimlerinizi yaparak onay verebilirsiniz ve sonrasında ilgili kişiler online olma durumunuzu göremeyecektir.

Son görülme zamanı ve aynı zamanda konum bilgisini gizleyebileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Sohbet ederken takip edilme hissi yaşıyorsanız ya da sürekli olarak neden çevrim içisin gibi sorular ile karşı karşıya geliyorsanız sizler de bu adımları takip ederek rahat bir nefes alabilirsiniz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi Whatsapp bu konuda kullanıcılarının yanında. Bir diğer yazımızda son görülme ile ilgili detayları da paylaşacağız ve uygulamada daha rahat bir şekilde vakit geçirmenize yardımcı olacağız.

Whatsapp, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan bir uygulamaya dönüşmüş durumda. Sohbet edebiliyor ve dilediğiniz kişiye dosya gönderiminde bulunabiliyorsunuz. Aynı zamanda konferans seçeneği ile de birden fazla kişi ile sohbet etme imkanı sunuyor. En önemlisi de tüm bunları hiçbir ücret ödemeden yerine getirebiliyorsunuz ve kullanımı da bir hayli basittir.

Bu yazımızda sizlere Whatsapp çevrimiçi görünürlüğü nasıl kapatacağınızı ve gizleme işlemini ne şekilde yapabileceğinizi aktardık. Dilediğiniz an arkadaşlarınızı kısıtlayabiliyor ve dilediğiniz zaman online olabiliyorsunuz. Bunaltıcı bir baskı durumu ya da denetleme durumu söz konusu ise yukarıda bahsi geçen adımları takip ederek çevrim içi durumunuza müdahale edebilirsiniz. Aynı şey son görülme için de geçerlidir. Neden o saatte çevrim içi oldun tarzı bir sorudan sıkıldıysanız eğer son görülmenizi de kapatabilirsiniz ve bu işlemi nasıl yapacağınızı da bir diğer yazımızda detaylı bir şekilde aktaracağız. Sorgudan kurtulmak ve online olurken yaşadığınız endişeyi geride bırakmak adına Whatsapp uygulamasının sunduğu muazzam bir avantaj olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz