Ana Sayfa Bilgisayar Laptop’um Açılmıyor!

Laptop’um Açılmıyor!

250
0

Laptop kullanıcılarının sorunlarına değinmeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da siz değerli bilgisayar kullanıcılarına Laptop’um açılmıyor sorunun nedenlerinden ve çözümünden bahsedeceğiz. Bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir ve elbette bu nedeni tespit etmeden çözüm üretmek pek de doğru olmayacaktır. Eğer profesyonel bir kullanıcı değilseniz servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Bireysel ve amatör müdahaleler cihazlarınıza daha fazla zarar verecektir ve bu durum maddi olarak da canınızı sıkacaktır.

Laptom’um açılmıyor problemini birlikte çözmeye çalışalım ve dilerseniz hangi noktalarda dikkatli olanız gerektiğini de birlikte inceleyelim.

Güç Kaynağı

İki parça ve bir adet bağlantı noktası ile cihazların şarjını gerçekleştiren güç kaynağı, öncelikli olarak kontrol edilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Eğer burada bağlantı sorunu varsa ya da kablolar ile ilgili geçiş sorunu gözlemleniyorsa cihazlarınızın açılması ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Değişime ihtiyaç duyabilirsiniz ve muhtemelen bunu yaptığınızda sorun ortadan kalkacak ve cihazlarınızı yeniden açabileceksiniz. Bağlantı problemleri ile birlikte güç kaynağı yeteri kadar verimli olmuyor ve cihaza yeterli güç aktarılmıyor. Bu tür durumlarda değişim şart hale gelebiliyor.

Donanımsal Sorunlar

Düşük voltaj ya da ana karta bağlı sorunların yanı sıra donanımsal problemler de cihazlarınızın doğru ve sağlıklı bir şekilde açılmasına engel olacaktır. Bu tür problemler ile karşı karşıya geldiğinizde tek başınıza yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki söz konusu değildir. Az önce de bahsettiğimiz gibi bir profesyonelden ya da teknik destek ekibinden yardım almanız çok daha doğru ev sağlıklı olacaktır. Donanım parçalarından herhangi birinin değişmesi gerekebilir ve cihazınız için en uygun parça temin edilip takıldıktan sonra muhtemelen sorunu da ortadan kaldırmış olacaksınız.

İşletim Sisteminin Doğru Bir Şekilde Yüklenememesi

HDD problemlerinin yanı sıra yazılımsal problemler de bu sorunu gün yüzüne çıkartabiliyor. Hdd kontrolünün mutlaka yapılması gerekiyor ve darbe alan ya da herhangi bir şekilde zarar gören hdd, ne yazık ki cihazın açılmasını da engelleyecektir. Değişim ya da onarım ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün. Bununla birlikte işletim sisteminin yeniden sağlıklı bir şekilde yüklenmesi de bu sorunu ortadan kaldıracak olan alternatiflerden bir tanesidir.

Laptop kullanıcılarının en sık karşı karşıya geldiği sorunlardan bir tanesidir ve hdd ile ilgili problemler de masraflar da sizleri bekliyor olacaktır. Cihazlarınızın en değerli ekipmanlarından bir tanesi ve dikkatli kullanım şarttır. Bir diğer sorun ise batarya kaynaklı sorundur ve yine sık karşı karşıya geldiğimizi de hatırlatmak isteriz. Dilerseniz bir alt başlıkta bu detaya da yer verelim ve hep birlikte incelemelerimizi yapalım.

Batarya Sorunu

Bataryaların ömrünün 2 yıl olduğunu biliyor muydunuz? Tabi doğru ve sağlıklı kullanım ile birlikte bu süreye erişim sağlayabiliyorsunuz, aksi durumda daha kısa süre hizmet alabileceksiniz. Laptop, şarjda iken çalışıyor ancak şarjdan çıkardıktan saniyeler sonra kapanıyorsa eğer, batarya ile ilgili ciddi bir probleminizin olduğunu hatırlatmak isteriz.

Laptop’um Açılmıyor: Şarjda kullanımın ne kadar hatalı ve sağlıksız bir kullanım şekli olduğunu da belirtmek gerekiyor ve ne yazık ki birçok bilgisayar kullanıcısı bu hatayı yapmaya devam ediyor. Batarya sorununu ortadan kaldırmak adına elbette yeni bir bataryaya ihtiyacınız olacaktır ancak burada volt ayarlamasını da doğru bir biçimde tespit etmek gerekiyor. Cihaza aşırı güç ya da enerji yüklemesi yapıldığında olumsuz bir durum ile karşı karşıya geleceksiniz ve hatta cihazlarınızın açılmadığını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz