Ana Sayfa Whatsapp Android Telefonlarda WhatsApp Indiremiyorum!

Android Telefonlarda WhatsApp Indiremiyorum!

754
0

WhatsApp uygulamasını Andoid telefonunuza indirirken hata alıyorsanız veya yükleme sırasında çeşitli sorunlarla karşılaşıyorsanız, Whatsapp indiremiyorum, indirme problemleri yaşıyorum diyorsanız, bu sorunları çözmeniz için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Bu sorunların nedeni çok çeşitli olabilir. Bu nedenle vereceğimiz önerileri sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederiz. WhatsApp programını Android tabanlı cihazlarınıza indiremiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

WhatsApp indirme problemleri için yapılması gerekenler

1.WhatsApp uygulaması genelde yetişkin insanlara hitap eden uygulama olarak geçmektedir. Bu nedenle bu uygulamanın yer aldığı kategori “yetişkin” kategorisidir. Eğer telefonunuzda yetişkin içeriği filtreniz açıksa bu programı indirmeye çalıştığınız zaman telefonunuz buna otomatik olarak izin vermeyecektir. Yapmanız gereken şey bu filtreyi kaldırmaktır. Bunu yapmak için öncelikle Google Play uygulamasını açın. Ekranın sol tarafında bulunan menüyü açın ve Ayarlar seçeneğini tıklayın. Bu seçeneğin altında Kullanıcı Denetimleri sekmesinin içinde yer alan “İçerik Filtreleme” bölümünü seçerek tıklayın. Bu bölümü tıkladığınızda karşınıza filtreleme seçenekleri gelecektir. Buradan uygun olan seçeneği tıklayarak yetişkin içeriği filtrenizi kaldırıp WhatsApp uygulamasını sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz.

2.Android cihazlar için uygulama indirme ve satın alma mağazası olan Google Store Whatsapp uygulamasını indireceğiniz sanal bir mağazadır. Eğer telefonunuzda bir sorun olmadığını düşünmenize rağmen WhatsApp indiremiyorum, indirme problemleri yaşıyorum diyorsanız bunun bir başka nedeni Google Play Store mağazasının kendi sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Google Play sayfasına girerek Google Play Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Buradaki yönlendirmeleri takip ederek aldığınız hata kodu yardımıyla yaşadığınız soruna çözüm bulabilirsiniz.

3.Oluşabilecek diğer bir hata da telefonunuzda WhatsApp için yeterinde yer bulunmamasıdır. Bu uygulamayı indirme sırasında Yetersiz Depolama ya da Yeterli Alan Yok uyarısı alıyorsanız telefonunuz hafızasında WhatsApp uygulamasının büyüklüğünden daha fazla yer açmanız gerekmektedir. İşinize yaramayan program ve verileri sildikten sonra WhatsApp uygulamasını indirmeyi tekrar deneyin.

4.Telefonunuzda bulunan yetişkin içeriği filtresini kaldırdınız ve Google Play Store’la bağlantı kurmanıza rağmen WhatsApp uygulamasını indirmede sıkıntı yaşıyorsanız, WhatsApp indiremiyorum, indirme problemleri yaşıyorum diyorsanız yapmanız gereken diğer bir yol WhatsApp’ın apk sürümünü indirmek olacaktır. Apk sürümünün özelliği Google Play Store’a girip bu uygulamayı indirmek yerine direkt olarak programı indirmektir. İnternet üzerinden WhatsApp’ın orijinal sitesine girerek Android tabanlı cihazınıza kolayca bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmeniz mümkün. Google Play Store mağazasından WhatsApp uygulamasını indirmede sorun yaşıyor ama telefonunuzda da bir sorun olmadığını düşünüyorsanız WhatsApp’ın kendi sitesine girerek bu programı indirmek en kolay ve basit yoldur.

5.WhatsApp’ın kendi sitesine girip apk halini indirmede de sorunlar yaşıyorsanız telefonunuz daha önceden indirmiş olduğunuz bu programı zararlı yazılım olarak tanımlayıp, uygulamayı güvenli bulmadığından telefonunuza indirmeyi engellemiş olabilir. Bu engeli kaldırmak için yapmanız gerekenler ise şöyle; telefonunuzun Ayarlar seçeneğine girin. Bu seçenek altında yer alan Güvenlik bölümünü tıklayın. Burada Bilinmeyen Kaynaklar adlı bir kısım göreceksiniz. Bilinmeyen Kaynakları etkin hale getirerek WhatsApp’ı sorunsuz ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Bütün bu adımlardan herhangi biri sorununuzu çözmeye yetecektir. Bundan sonra da WhatsApp indiremiyorum, indirme problemleri yaşıyorum demek istemiyorsanız yaşadığınız problem konusunda gerekli tedbirleri almanızı öneririz. Bunun için yetişkin filtrenizin sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Aksi durumda telefonunuz bu uygulamayı zararlı içerik olarak algılayabilir. Filtreyi kaldırsanız bile telefonunuz zararlı yazılım olarak görüp indiremeyecektir. Bu yüzden filtreyi sürekli olarak açık tutmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz