Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger Diğer Kutusu Nasıl Bakılır?

Facebook Messenger Diğer Kutusu Nasıl Bakılır?

528
0

Facebook, kısa süre içerisinde büyük bir popülarite elde etmiş fakat son yıllarda bu popülariteyi kaybetmiş durumda.  Çok sayıda uygulama mevcut ve artık insanlar alternatifleri tercih ediyor. Hali hazırda milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu sosyal mecra hakkında merak edilen bazı konulara değinmek istiyoruz. Facebook Messenger diğer kutusuna nasıl bakılır? Sorusu çok fazla soruluyor ve bu soruya da yanıt vermek istedik.

Facebook Diğer Kutusu

Facebook listenizde arkadaşınız olmayan kimselerin size gönderdiği mesajlar ya da spam olarak nitelendirilen birçok mesaj diğer kutusuna düşüyor. Bu detay gerçekten önemli ve gereksiz bir kalabalıktan uzak kalmış oluyorsunuz. Yine aynı şekilde sayfalardan ya da gruplardan gelen mesajlar da diğer kutusuna düşmektedir. Facebook mesajlar bölümüne giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan Çark sembolüne tıklayarak sizler de diğer kutusuna erişim sağlayabilir ve izin verdiğiniz takdirde buradaki mesajları görebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi son dönemde Facebook kullanıcılarına Messenger dayatması da yapıldı ve ne yazık ki bu uygulamayı indirmediğinizde sohbet etme fırsatı da bulamıyorsunuz. Ortak bir çalışma ile artık Messenger’ı da indirmek zorundasınız ve dilerseniz Messenger üzerinden diğer kutusuna nasıl erişim sağlayabileceğinize de yine hep birlikte göz atalım.

Messenger Üzerinden Diğer Kutusu

Facebook Messenger diğer kutusuna nasıl bakılır? Sorusu yanıt buluyor… İstenmeyen ya da arkadaşınız olmayan kişilerin sizlere attığı mesajlar bu kutucuk içerisinde yer alıyor ve saklanıyor. İzin verdiğiniz takdirde mesajları alabiliyorsunuz ancak reddederseniz mesajları direkt olarak silmiş olacaksınız.

Facebook Messenger uygulamasına giriş yapın ve hemen ardından “istek” butonuna tıklayın. Diğer kutusuna erişim bu kadar basit. Karşınıza çok sayıda mesaj çıkabilir ve ilk kez giriş yapıyorsanız muhtemelen birikmiş mesajları da görüntüleyeceksiniz. Diğer kutusuna gelen mesajlarda karşınıza iki seçenek çıkıyor. Kabul et ve reddet şeklindeki bu seçenekler sayesinde mesajları okuyabilir ya da hiç okumadan direkt olarak silebilirsiniz. Kabul et seçeneğine tıkladığınız takdirde mesajın kimden geldiğini ve içeriğini de sorunsuz bir şekilde görüntüleme fırsatı elde ediyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here