Ana Sayfa İnceleme Yıldız İşareti ★ Nasıl Yapılır?

Yıldız İşareti ★ Nasıl Yapılır?

2134
0

Klavyede yıldız işareti nasıl yapılır? Sorusuna birlikte yanıt arayalım istiyoruz. Yıldız sembolü farklı biçimlerde karşımıza çıkabiliyor. “★”, gerçek yıldız sembolüdür ancak bir de Matematik işlemlerinde çarpma sembolü olarak kullandığımız “*” işareti var.

Her ikisine de değineceğiz ve bununla birlikte içi boş ya da dolu yıldız simgelerini de sizlerle paylaşacağız.

Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Başlat menüsü ile birlikte arama kısmına “charmap” yazdıktan hemen sonra “charmap.exe“yi açmamız gerekiyor. Karşımıza çıkan sayfa üzerinden “Gelişmiş görünüm” butonunu tıklıyoruz.

Unicode’ye git butonu ile birlikte 2729 tuşlamasını yapıyoruz. Karşımıza çok sayıda yıldız sembolü çıkacaktır ve ihtiyacımız olanı seçip kullanabiliyoruz. En çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir ve hem bilgisayarlarınızı hem de klavyenizi tanımanız adına önem taşıdığını düşünüyoruz. Yıldız sembolü ile birlikte bu tablo üzerinden sayısız sembole ulaşabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Matematik işlemlerinde çarpma sembolü olarak kullanılan yıldız sembolüne de değinmek istiyoruz. Eğer bu işareti elde etmek istiyorsanız da yapmanız gereken şey oldukça basit.

Soru İşareti tuşunun hemen altında yıldız sembolü yer alıyor ve tek bir dokunuş ile sizler de çarpma işlemini ifade eden yıldız sembolüne ulaşabiliyorsunuz. Hangisini kullanmak isterseniz bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Şimdi dilerseniz farklı yıldız sembollerinin nasıl oluşturulacağına da yine hep birlikte göz atalım.

İçi boş yıldız sembolü için; ✩

İçi siyah daire olan yıldız sembolü için; ✬

İç içe iki yıldız sembolü için; ✭

İç içe üç yıldız sembolü için; ✮

Son olarak içi beyaz yıldız sembolünü kullanmak için; ✰

Karakter eşlem tablosuna ulaştığınızda bahsettiğimizden çok daha fazla yıldız sembolü olduğunu göreceksiniz. Farklı makalelerinizde ya da yazılarınızda bu sembollere ihtiyacınız olabilir ya da sunumlarınızda da bu işareti kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Az önce de belirttiğimiz gibi hangisi işinize yarayacaksa sayfamızdan alabilir ve kopyala yapıştır işlemi ile birlikte sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabloyu incelemek isterseniz de yine bu tabloya nasıl erişim sağlayabileceğinizi de ilk maddede belirttik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz