Ana Sayfa İnceleme Metre Kare İşareti ² Nasıl Yapılır?

Metre Kare İşareti ² Nasıl Yapılır?

697
0

Temel sayılar ile birlikte alan hesaplamalarında ve birçok farklı Matematik işleminde ihtiyacımız olan bir sembolden bahsedeceğiz. Metre kare işareti nasıl yapılır? sorusu çok fazla soruluyor ve biz de bu sembol için nasıl bir kombinasyon uygulamanız gerektiğini araştırdık.

Klavye, birçok farklı sembolü de bünyesinde barındırıyor ancak tahmin edersiniz ki hepsini tek bir tuş ile sunması ne yazık ki mümkün değil. Bazı semboller için kombinasyonlara ihtiyacınız var ve metre kare sembolü için de tek bir tuş yeterli olmayacaktır. Kullanım sıklığı oldukça fazla ve özellikle Matematiksel konularda bir yazı yazıyor ya da alan hesaplamaları üzerine çalışıyorsanız bu sembolü kullanmak durumundasınız. Dilerseniz nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine de hep birlikte göz atalım.

Metre Kare İşareti ² Nasıl Yapılır?

  • Tercih edebileceğiniz farklı alternatifler var ve bunlardan bir tanesi de tuş kombinasyonudur. Alt+0178 kombinasyonunu takip ettiğiniz takdirde metre kare sembolü ile karşı karşıya geleceksiniz. Oldukça basit bir tuş kombinasyonu ve zaten birçok bilgisayar kullanıcısı da öncelikli olarak bu alternatifi tercih ediyor. Alt tuşuna basılı tutun ve hemen ardından 0178 tuşlarına basarak elinizi alt tuşundan çekin. Kısa süreli bir gecikme yaşanabilir ve bu gecikme sonrasında, yani elinizi çektikten birkaç saniyen sonra metre kare sembolüne de ulaşmış olacaksınız. Diyelim ki bu adımı takip etmenize rağmen sembole ulaşamadınız?

  • Birçok kullanıcının yaşadığı sorunlardan bir tanesi ve bu sorunun temel nedeni de klavye dilinin Türkçe olmamasıdır. Hemen klavyemizin dilini kontrol ediyoruz ve eğer Türkçe değilse Türkçe olarak değiştirip bir kez daha deniyoruz. Başlatdenetim masasıbölge ve dil-klavyeler adımını takip ederek dil kontrolünü sorunsuz bir şekilde yapabiliyoruz. Buradan Q klavyeyi seçerek devam edeceğiz ve ilgili kombinasyonu uyguladığımızda metre kare sembolüne de ulaşmış olacağız.
  • Bir diğer alternatif ise karakter eşlem ekranıdır. Her ne kadar zahmetli gibi görünse de birçok bilgisayar kullanıcısı için öncelikli tercihlerden biri olduğunu görebiliyoruz. Başlat-tüm programlar-donatılar-sistem araçları ve karakter eşlem adımlarını takip ederek ilgili tabloya ulaşabilir ve buradan seçimlerinizi yapabilirsiniz. Unicode 33A1’e karşılık gelmektedir.

Metre Kare İşareti Kopyala/Yapıştır

Yukarıdaki adımlar size vakit kaybettirecekse ya da zahmetli olduğunu düşünüyorsanız eğer kopyala yapıştır seçeneğini kullanabilirsiniz. ” m² ” metre kare işaretini kopyalayıp not defterinize kaydedebilir ve dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Matematiksel işlemlerde çok daha sık kullanılan bu sembol, kopyala yapıştır ile de kolay bir şekilde eklenebiliyor. Aslında birçok sembol için bu seçeneği kullanmak çok daha mantıklı ve hızlı bir yöntem ancak klavyelerinizi ve bilgisayarlarınızı tanımak adına diğer alternatifleri de bilmenizde fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz