Ana Sayfa İnceleme Kolayca Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır?

Kolayca Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır?

3799
0

“Ebediyet” anlamını taşıyan ve Matematik dalında da çok sık kullanılan sonsuzluk işareti, bilgisayarlarımızda ve telefonlarımızda ne yazık ki yer almıyor. Tek bir tuş ile bu işareti ortaya çıkarmak mümkün değil ancak birtakım tuş kombinasyonları ve kısa yollar ile birlikte sizler de bu işarete ulaşabilecek ve eklemelerinizi sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz. Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sorusuna verebileceğimiz çok fazla alternatif cevap var ve tüm bu alternatifleri de siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Bilgisayarlarda Sonsuzluk İşareti

Windows işletim sistemine sahip olan cihazlarınızda sonsuzluk işaretine ulaşmak istiyorsanız eğer Alt+8734 kombinasyonu yeterli olacaktır. Alt tuşuna basılı tuttuğunuz anda ilgili rakamları da tuşlamanız gerekiyor ve bu sayede ekranda sonsuzluk işaretini görebileceksiniz. İşletim sisteminiz daha eski ise ya da güncel değilse Alt+236 kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Windows10 kullanıcıları her iki kombinasyonda da sorun yaşayabiliyor ve üçgeni andıran bir sembol ile karşı karşıya geliyorlar. Bunun önüne geçmek için dilerseniz kopyala yapıştır alternatifini kullanabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybetmeden daha kısa sürede sembole erişim sağlayabileceksiniz.

Telefonlarda Sonsuzluk İşareti

Iphone kullanıcısı iseniz eğer yapmanız gereken şey oldukça basit. Sonsuzluk işaretini kopyaladıktan sonra ayarlar > genel > klavye > metin değiştirme adımlarını takip edebilir ve sağ üst köşede yer alan ekle yani + butonunu kullanarak ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bu ekleme sonrasında dilediğiniz zaman sonsuzluk işaretine erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz ancak bu zahmetli bir süreç ise yine az önce de söylediğimiz gibi kopyala yapıştır alternatifini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Android kullanıcısı iseniz bu konuda şanssız olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Ne yazık ki herhangi bir kısa yol bulunmuyor ve ekleme yapamıyorsunuz. Bu yüzden sonsuzluk işaretini kopyalayarak eklemek tek yol olarak karşımıza çıkıyor.

Sonsuzluk İşareti Kopyala

“∞” ilgili sembolü siz değerli okurlarımız ile de paylaşmak istedik ve ihtiyacınız olduğu takdirde bu sayfadan kopyalama işlemini gerçekleştirebilir ve eklemelerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdiğimizi ve sizlere de yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz